«Олімпійський урок» з неолімпійських видів спорту пройшов у Рівненському НВК «Колегіум»

 Понеділок, 18 травня 2015 12:54
Опубліковано в Рівненська область

Він був присвячений спідвею та мотокросу. Розповісти учням молодших класів про ці види спорту прийшли ветеран рівненського спідвею Анатолій Жабчик, наймолодший представник легендарної спідвейної династії Трофимових 15-річний Віктор, молоді гонщики спідвеїст Назар Федорчук і мотокросмен Василь Данилюк та автор програми «Авто Мото Ревю» на телеканалі «Рівне 1» Василь Головня.

Спортсмени принесли з собою свої трофеї – медалі і кубки, спортивне спорядження, а також доправили сюди справжні спідвейний та мотокросовий мотоцикли. Тож, ще до початку уроку дітлахи мали можливість все це роздивитися та взяти автографи у гостей.

Урок розпочався з перегляду короткометражного фільму, знятого громадською організацією «Клуб вболівальників рівненського спідвею», яку очолює Василь Головня. З нього діти дізналися про славну історію рівненського спідвею, який півстоліття був однією з головних спортивних візитівок Рівного, сучасне становище цього виду спорту та про зусилля ентузіастів, спрямовані на його відродження.

Потім гості розповіли про своє захоплення мотоспортом, особливості кожного з його видів. Учні отримали багато цікавої інформації. Вони дізналися, що їх рідне місто одне з чотирьох в Україні, де є мототрек, що свого часу тут базувалася збірна Радянського Союзу зі спідвею, кістяк якої складали рівненські спортсмени. Діти тепер знають чим відрізняються мотоцикли для спідвею і мотокросу, мають уявлення про особливості їзди на них. Та, найголовніше, вони переконалися, що мотоспортом займаються справді сильні на мужні люди, які мріють завжди бути першими, не бояться падати і вміють підводитися. Бо, як зазначив один з гостей, хто не падає, той не піднімається.

Гостям довелося відповісти на численні запитання учнів, допитливості яких, здавалося, не буде краю. Їх цікавили і потужність двигунів, і вага та максимальна швидкість мотоциклів, і що їдять спортсмени…

Проте урок закінчився, і головним його підсумком, думається, є очевидне пробудження у багатьох дітей інтересу до мотоспорту. На згадку про нього вони подарували гостям пам’ятні медалі з емблемою «Колегіуму».

Проведенням такого, без перебільшення, чудового уроку цей навчальний заклад підтвердив свою традиційну відданість пропаганді спорту серед своїх вихованців. А вчитель фізичного виховання Олег Левенець черговий раз продемонстрував, що наполегливість і творчий підхід до справи обов’язково дають хороший результат.