Вади слуху – повноцінному життю не завада

 Середа, 09 грудня 2015 03:26
Опубліковано в Рівненська область

Цьому вчать вихованців комунального закладу «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І - ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради. Позбавлених можливості жити у світі звуків дітей тут привчають компенсувати цей недолік активністю в інших сферах людських можливостей, зокрема, заняттями фізичною культурою і спортом та художньою творчістю.

 

Черговий раз своєю повноцінність діти підтвердили, взявши участь у спортивно-масовому заході «Ти зможеш, якщо зміг я», який 8 грудня 2015 року провели у школі працівники комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради. З цієї нагоди учні підготували багато гарних і змістовних малюнків на спортивну тематику, продемонструвавши не лише свій мистецький хист, а й розуміння суті різних видів спорту та його значення в житті людини загалом.

 

Гості запропонували дітям змагання з використанням різноманітних м’ячів. Вихованці школи сформували команди, які вишикувалися на відкриття заходу кожна в окремій формі, черговий раз підкреслюючи, що спорт тут шанують. В організаторів не виникло жодних труднощів у спілкуванні з дітьми. Сурдоперекладачами виступили вчителі школи. Вони мовою жестів пояснили учням умови змагань, загалом, і кожної естафети, зокрема.

 

Тож, команди вийшли на старт. Вони по черзі проходили дистанції естафет, демонструючи свою вправність у володінні фітбольним, футбольним, баскетбольним і волейбольним м’ячами. І хоч змагання не були голосними, проте їм не бракувало гостроти та емоцій. Боротьба була напруженою і впертою. Учасники змагань показали, що на спортивному майданчику у них немає жодних комплексів, і вони здатні до азартного безкомпромісного суперництва. Діти змагалися завзято і весело, отримуючи задоволення від активного руху та боротьби. Переможцями стали, звичайно, найспритніші, проте впевненості у своїх силах додалося усім. Кожен залишився з відчуттям, що справжні його перемоги ще попереду.

 

Цього ж разу місця на п’єдесталі пошани вибороли команди «Спартак», «Барселона» та «Патріоти». Їх зусилля були відзначені дипломами КЗ ОЦФЗН «Спорт для всіх» та призами від Відділення НОК України у Рівненській області. Всі учасники отримали пам’ятні сувеніри та спортивну атрибутику.

 

Свою прихильність до фізичної культури, спорту та здорового способу життя діти виразили, взявши участь у акції «Червона картка». Учні охоче сфотографувалися з червоними картками, які вони виставляють шкідливим звичкам, страхам та комплексам, - всьому, що перешкоджає жити повноцінно.