На Театральному майдані міста Тернопіль фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я»

 Вівторок, 28 квітня 2015 12:35
Опубліковано в Тернопільська область

Всеукраїнський фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я відбувся у суботу на Театральному майдані м. Тернополя, який заполонили хлопці та дівчата – любителі вуличного баскетболу, дворового футболу, роликових ковзанів та інших спортивних розваг та випробувань. Хоча погода останнім часом не радувала тернополян своєю ласкою, та у суботу погода була не тільки літньою, але й спекотною, та дала можливість учасникам позмагатись в улюбленому виді спорту.

Спортивне дійство розпочалось з руханки, яку під бадьору музику провела майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіонка і рекордсменка України, чемпіонка світу з жиму лежачи Лілія Проць.

Зарядившись енергією, діти з ентузіазмом розпочали змагання у своїх улюблених видах спорту. Тим часом на майдані тривала акція «Здоров’я це» –дорослі та діти повинні були написати, що на їхню думку означає здоров’я.

Результати конкурсу виявились дуже цікавими, зокрема, на думку переможниці конкурсу Дарини Сліпченко, «Здоров’я – це коли ти відчуваєш здатність творити і змінювати світ. Це коли ти відчуваєш смак життя». Друге місце у конкурсі зайняла Любов Фатерська, а третє – Софія Вольвін. А тим часом розпочався показовий виступ дворазових чемпіонів обласних змагань «Олімпійське лелеченя», учнів ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, які у чудових яскравих костюмах продемонстрували глядачам спортивний танок, який дуже сподобався глядачам. А далі розпочався танцювальний фітнес-марафон. З показовими номерами виступили представниці фітнес-клубу «Fit Curves», девізом якого є здоровий спосіб життя, красиве тіло, хороший настрій і бадьорість на цілий день, та спортивного клубу «ЕНЕРДЖІ», який продемонстрував драйвову систему схуднення – джампінг-фітнес на батутах. Глядачі не могли встояти на місці: діти та дорослі залюбки приєднувались до танцюючих. Тим часом учні дитячо-юнацької спортивної школи «Екстрім» змагались на роликових ковзанах у паралельному слаломі, а біля місцевого театру тривали естафети для дітей. Працівники та волонтери комунальної установи Тернопільської обласної ради «Центр здоров’я» та волонтери Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського вимірювали тиск та пульс усім бажаючим, яких було чимало. Приємно нагадати і про волонтерів психолого-педагогічного факультету Тернопільського Національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, які допомагали у проведенні заходів, а також роздавали літературу на спортивну тематику.

Тим часом юні учасники конкурсу малюнку на асфальті на спортивну тематику за допомогою кольорової крейди, а також фантазії висловлювали свою любов до фізичної культури – малювали спорт та мирне веселе сонячне та квітуче дитяче життя. Після закінчення конкурсу усі учасники отримали призи на згадку від організаторів.

Декілька годин тривали змагання з дворового футболу на майданчику «ЮКА», суть яких у тому, що поцілити потрібно не у ворота, а у ціль у вигляді циліндру у діаметрі 6-8 см, висотою у 20-25 см, а влучити у ціль потрібно з-за меж не-ігрової частини майданчика – зони, діаметр якої становить 3 метри. А результати змагань з дворового футболу «ЮКА» такі: перше місце виборола команда «Динамо», друге місце у команди «Рух», третє виборола команда «Нива».

Найтривалішими та найчисельнішими за кількістю учасників виявились змагання з вуличного баскетболу, адже ігри відбувались на трьох ігрових майданчиках. Вже стало традицією участь у цих змаганнях не тільки студентів та школярів Тернополя, але й студентів із далекого зарубіжжя, які теж дуже люблять цей захоплюючий вид спорту. В результаті, серед молодших дівчат перемогу здобула команда «Арго», друге місце виборола команда «Зірки», третє місце завоювала команда «Хард», у старшій віковій групі серед жінок перше місце виборола команда «Ракета», друге місце завоювала команда «345», третє місце посіла команда «Форси». Серед хлопців до 18 років перше місце виборола команда «Огірки», на другому місці колектив «VOID», на третьому місці – команда «REFLASH». Серед чоловіків від 19 років і старших перемогу здобула команда «Бджоловоди», друге місце виборола команда «Корифеї», а третє – команда «Шадовс».

У змаганнях з роликових ковзанів та скейтів серед дівчат старшої вікової групи перше місце виборола Тетяна Ярош, друге місце завоювала Вікторія Льотковська, третє – Єлизавета Середа, у середній віковій групі перемогла Вероніка Пукас, друге місце виборола Марія Жук, третє – Сабіна Стареправо. У молодшій віковій групі перше місце завоювала Алевтина Рипнінська, друге – Еліза Ковей, третє місце посіла Олена Мигаль.

Серед юнаків перше місце виборов Максим Стареправо, на другому місці Олександр Зілько, на третьому – Максим Дерлиця. На скейтовій трасі першим став Володимир Мамчур, друге місце посів Віталій Пономаренко, третє – Артур Мидлик.

Переможці, призери та учасники отримали грамоти, медалі, кубки та призи. Організатори висловлюють щиру подяку партнеру проведення Всеукраїнського фестивалю ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я ТОВ «Карпатські мінеральні води».

Організували свято фізичної культури і спорту Тернопільська міська рада, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення Спорт для всіх, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, Департамент сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації.