На Тернопільщині відбувся ІІІ Чемпіонат Тернопільщини 2017 року зі спортивного туризму серед юнаків з виду велосипедний туризм

 Четвер, 04 травня 2017 01:13
Опубліковано в Тернопільська область

Спортивний азарт і жага перемог загострюється навесні, коли природа прокидається та наповнюється барвами та ароматами.

Саме у царство комах, протоптаних стежок, голосистих птахів та бурхливих струмків злітаються сильні духом діти, щоб зрівнятися між собою у туристичних навичках, накопичених за цілий рік.

Цьогоріч щоб провести ІІІ-й Чемпіонат Тернопільщини 2017 року серед юнаків зі спортивного туризму з виду велосипедний туризм в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» (присвячений Володимиру Джусу винахіднику, благодійнику, першому президенту Українського інституту Америки), до себе поманили терени Збаразького району, урочище Годнівщина на околиці села Чернихівці.

Весняна пора, із своїми примхами, була гарною попутницею у випробуваннях для юних туристів.

Три дні змагальницького темпу загострювали бойовий дух і додавали наснаги. 26 квітня, відразу після відкриття, учасникам довелося кріпити вантаж до велосипедів щоб поборотися на «комплексній дистанції», у яку входять види: «фігурне водіння велосипеда», «велокрос», «тріал» (велосипедного Чемпіонату).

На дистанції з велосипедного туризму відбулися виступи у виді «фігурне водіння велосипеда» на «комплексній дистанції».

На велосипедному Чемпіонаті за підсумками у «комплексній дистанції» особисту перемогу здобули серед дівчат: І місце Софія Сиримула – м.Збаража, відповідно ІІ і ІІІ місця Вікторія Соколовська – м. Почаєва та Мар’яна Сташків – м. Тернополя. Серед хлопців відповідно І місце Віталій Шумайко – м.Збаража, ІІ і ІІІ місця Максим Мацикур – м.Тернополя та Федорчук Володимир – м.Почаєва.

На «комплексній дистанції» у командному заліку перше місце посіла команда м.Збаража а ІІ і ІІІ здобули команди Тернополя і Почаєва.

Учасники Чемпіонату з велосипедного туризму показували свої вміння на довгій командній дистанції «велоралі». Найкращий результат виборола команда м.Збаража, відповідно ІІ сходинку посіла команда м. Почаєва.

Окрім цього, організатори змагань Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична), подбали і про творчий розвиток та дозвілля учасників – відбувалися конкурс «слеклайну» і «першої домедичної допомоги».

День закриття – незначна прохолода не затьмарили святковий настрій урочистої миті.

Переможцями і призерами ІІ-го велосипедного Чемпіонату серед юнаків стали команди: Збаразького району (керівник-тренер Ігор Попович), м.Почаєва (керівники-тренер Ірина Гуцул), м.Тернополя (керівники-тренер Катерина Білоус), що посіли відповідно I, II і III загально-командні місця.

Однозначно, що лише за умови наявності меценатів та відповідального ставлення установ-організаторів, яким і належить висловити особливу подяку, захід був проведений на високому рівні.

Особливу вдячність необхідно сказати: директору Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимиру Ванджурі, Голові Черниховецької об’єднаної територіальної громади Збаразького району Марії Кіпибідї, заступнику директора Черниховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Лілії Вадуцькій, інспектору Збаразької поліції Сергію Зембовичу.

Нехай туристські стежки, наполегливість, здоровий спосіб життя сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.